Stále na našem Facebooku vidíte, že přichází něco nového a velkého, nová kniha je už na cestě a že na ní tvrdě pracujeme každý den. A asi si říkáte – Kdy konečně přijde ten okamžik a ta „slavná“ Improve Yourself: Průvodce samouka už bude k dispozici? V následujícím článku se dozvíte několik podstatných informací, které nás donutily odhalení naší nové knihy posunout na březen 2018 a několik důvodů, proč je netrpělivost zcela na místě! 

Nejdříve je potřeba o nás s Ondrou říci, že jsme puntičkáři. Cokoliv děláme, děláme opravdu důkladně a až s přemrštěnou pečlivostí. Naším úmyslem nejdříve bylo udělat prostou uživatelskou brožuru o pár stránkách, která by samoukovi vysvětlila jak s naší učebnici pracovat. Nic velkého, maximálně 10 stran. Pak to ale začalo, zase to puntičkářství.

Z 10 stran se stalo 15, pak 20, nakonec padesát a nyní, kdy je skoro třičtvrtě prací hotových, je to témeř 100 stránek. Opravdu nevíme, jestli tato „brožura“ bude mít více než 100 stran, to bude překvapení i pro nás (spíš ale ano). Faktem ale zůstává, že z nevinné uživatelské božury se stala příručka, ale spíše než příručka další učebnice. To tak prostě je, když se my dva rozmáchneme, hned je z toho další kniha :-).

Věci se momenátlně mají tak, že jsme celkem 2x překopali celou strukturu nové knihy, což zabere více než týden prací. Každý den se něco děje, něco řešíme, něco přepisujeme, dopisujeme, kontrolujeme a opravujeme.

 

Improve Yourself: Student’s Book a Improve Yourself: Průvodce samouka – Jaké jsou jejich rozdíly a co mají společného?

V minulém článku jsme se zmiňovali, že naši učebnici v hojném počtu využívají také věční bojovníci s angličtinou – samouci. Při psaní této nové knihy jsme ale zjistili jednu zásadní věc, i když se samouk učí sám, tvrdě na sobě pracuje, má motivaci a odhodlání se zlepšit, i tak ale potřebuje vedení, a to 99,9% současných učebnic nenabízí. Nikdo vám neřekne, co máte dělat, nikdo vám neporadí, nikdo vám nic nedovysvětlí, nikdo vám neřekne: ,,Vedeš si dobře, jen tak dál!“.

Dali jsme si za úkol pro samouky vytvořit takového „dohlížitele“, někoho, kdo jim řekne, jak si vlastně vedou. Vymysleli jsme například individuální vzdělávací plán, který samouky provede naší učebnicí, každý týden si pro ně nachystá zásobu několika cvičení, vysvětlí jim novou gramatiku a skrze další cvičení, kterých bude v nové učebnici více než 60, je bude motivovat v dalším studiu.

Nová kniha bude tedy doplňkem, nástavbou k Improve Yourself: Student’s Book, půlučebnicí, motivačním průvodcem a rádcem pro samostudium anglického jazyka. Student’s Book a Průvodce samouka budou dohromady tvořit skvělý tým ve vaší knihovničce, s nimi tu angličtinu pokoříte!

A kdy se tedy nové knihy dočkáme?

Zpoždění, které jsme při tvorbě nabrali se ale pozitivně podepsalo na tom, co tato kniha přináší – inovativnost a je opravdu kvalitním doplňkem k naší vlajkové Improve Yourself: Student’s Book. Nesmírně se těšíme až si ji budeme sami moci „osahat“.

Vzhledem k tomu, že čekáme opravdu velký zájem o tuto knihu, denně totiž dostáváme email od našich uživatelů-samouků, kteří se jí nemůžou dočkat, jsme se rozhodli zahájit předobjednávkový prodej, který začne přesně 30. března – na Velikonoce! 

 

Jakmile budeme mít učebnice 14. dubna naskladněné a budeme připraveni zpracovávat objednávky, může se stát, že nebudeme schopni Vaši objednávku expedovat do tří pracovních dnů. Jako kompenzaci jsme si ale pro vás něco malého připravili…

Pokud si objednáte naši novou publikaci Improve Yourself: Průvodce samouka, dostanete od nás i malý dárek v podobě naší skvělé propisky a bloku!

 

O dalších inovativních součástech naší nové knihy se dočtene v následujícím článku, který vyjde 19. března. 

Jakub Jan Fiala on EmailJakub Jan Fiala on FacebookJakub Jan Fiala on Linkedin
Jakub Jan Fiala
Student čtvrtého ročníku gymnázia a spoluautor učebnice angličtiny Improve Yourself. Ve volném čase se věnuje soukromému lektorování angličtiny, hře na klavír a jízdě na kole.