Co jste o Improve Yourself (ne)věděli aneb odpovědi na nejčastější otázky!

Je to již více než půlrok, kdy je naše učebnice Improve Yourself v prodeji. Rozhodujete se, zda si Improve Yourself zakoupit, ale nejste si jistí, jestli je pro vás vhodná? Zajímá vás, kolik má stránek? Nehodí se mi spíše Týčrz Edišn? A co cédéčko, má taky cédéčko?

Za posledních několik měsíců se nám sešlo neskutečné množství dotazů, proto se v následujícím článku budeme snažit zodpovědět ty nejzákladnější dotazy ohledně Improve Yourself. Pokud by tu ale stále byla jakákoliv otázka, která nám unikla, neváhejte se zeptat.

 1. Stále se nedokážu rozhodnout, zda si vybrat Student’s Book nebo Teacher’s Edition. Co s tím?

Snad nejprekérnější dotaz, s kterým se setkáváme poměrně často. Je potřeba říci, že Student’s Book a Teacher’s Edition mají mnoho společného, ale v podstatě to jsou 2 odlišné publikace, které jsou určeny pro dva naprosto odlišné typy lidí.

Student’s Book je tu pro všechny studenty, samouky, nadšence do angličtiny – zkrátka běžné uživatele, kteří si přejí se v angličtině zlepšit. Jedná se tedy o standardní o učebnici, kterou zajisté znáte. Vezmete propisku a vyplňujete, čáráte, podtrháváte a učíte se.

Teacher’s Edition je taková nadstavba. Je to učebnice primárně určená pro učitele angličtiny, soukromé lektory angličtiny, jazykové školy a opravdové fajnšmekry, kteří se nespokojí s nevyplněnou učebnicí. TE obsahuje kromě hlavní části (kterou má společnou se SB), také i metodickou příručku, jak pracovat s učebnicí pro učitele, dále rady, tipy a triky pro vylepšení hodin angličtiny. Co je ale zásadní, celá kniha je vyplněná (všechna cvičení jsou vyřešena), nedá se do ní tedy doplňovat. Jedná se tedy o učebnici, kterou pro běžného učitele nedoporučujeme.

2. Kde mohu najít řešení ke všem cvičením? Nikde nevidím klíč, v učebnici není.

Ano, je to tak. Na rozdíl od Teacher’s Edition se ve Student’s Book nenachází klíč k odpovědím. A proč?

Jako studenti máme zkušenosti s tím, že jsme již od přírody zvyklí věci obcházet a zlehčovat si je. Pokaždé, když jsme dostali nějaký domácí úkol z učebnice s instrukcemi ho vyplnit, tak jsme jednoduše otočili na konec učebnici a cvičení opsali.

Klíč jsme proto umístili na náš web do sekce “ke stažení“ a najdete ho pod následujícím odkazem: http://www.improveyourself.cz/wp-content/uploads/2017/03/Improve-Yourself-Kl%C3%AD%C4%8D-ke-cvi%C4%8Den%C3%ADm-KLIKN%C4%9ATE-PRO-STA%C5%BDEN%C3%8D.pdf

Zajistili jsme tak, že naši uživatelé při vyplňování cvičení se budou snažit být důslední a nebudou obcházet učebnici pomocí klíče.

Jedině pot a dřina totiž vede k opravdovému pokroku. Tím vyplňováním si musí prostě projít každý!

3. Rozhoduji se, zda si učebnici zakoupit. Bylo by možné se podívat do ukázkové lekce?

Ukázka z naší učebnice je rovněž umístěna na našem webu v sekci “ke stažení“. Vzorová kapitola je dostupná na následujícím odkazu: http://www.improveyourself.cz/wp-content/uploads/2016/12/O-Projektu-Improve-Yourself-Klikn%C4%9Bte-pro-sta%C5%BEen%C3%AD.pdf

 4. Cože? Učebnice nemá cédéčko?

Ano, je to tak! Na naší učebnici je unikátní to, že neobsahuje žádné cédéčko s poslechy. Jak jsme to ale vyřešili?

V dnešní době internetu, sociálních sítí a propojenosti všeho a všech jsme se rozhodli využít YouTube a naše zákazníky odkázat na zajímavá videa právě tam. Připravili jsme si pro vás více než 35 zajímavých videí, ke kterým jsme si připravili ještě zajímavější aktivity, která vám zprostředkují tu pravou angličtinu. Žádné vymodelované a nerealistické situace.

Čerpáme z prověřených serverů jako například BBC a CNN. Jak se ale k poslechům dostat? Jsou tu dva způsoby.

Pokud přetočíte na stranu 203 ve Student’s Book, najdete zde kompletní rejstřík zkrácený odkazů na videa z YouTube. Tento odkaz stačí napsat do vyhledávače a automaticky budete přesměrováni na dané video. Na patřičné stránce poté můžete plnit poslechovou aktivitu.

Druhou možností je stažení čtečky QR kódů v případě, že vlastníte chytré mobilní zařízení. Tato aplikace je dostupná pro všechny mobilní platformy (iOS, Android, Windows Phone). Tento odkaz vždy najdeme vedle poslechové aktivity, stačí ho jen načíst a můžete sledovat dané video.

Unikátem učebnice tedy je, že poslech už není jen o poslouchání, ale také o vizuálním prožitku!

 5. Pro jakou jazykovou úroveň je učebnice určena? Je pro mě vhodná?

Učebnice je určena pro jazykovou úroveň B1-B2, což odpovídá středoškolské znalosti angličtiny. Pokud jste tedy na střední škole prošel/a angličtinou, nebude pro vás problém na učebnici “najet“.

Pokud jste si středoškolskou angličtinou neprošel/a, je to o něco složitější. Učebnice vám ale i přes to vysvětlí a procvičí ty nejzákladnější gramatické jevy. Jen se budete muset připravit na to, že to nepůjde jen tak hladce.

Ale zajisté si zvyknete a vše vám půjde od ruky!

 6. Obsahuje učebnice slovníček?

Ano, obsahuje. Nachází se v zadní části učebnice a najdete v něm něco okolo 2000 slov, se kterými se v učebnici můžete setkat.

7. Jak je to vlastně se strukturou učebnice? Vypadá jako kterákoliv učebnice?

Složitá otázka. Ano i ne. Naše učebnice je komplexní průvodce vším, s čím se můžete v angličtině na úrovni B1-B2 setkat. Učebnice je dělena do třech základní sekcí – Improve Your Grammar, Improve Your Knowlede a Improve Your Speaking. V rámci jednotlivých částí se ještě můžete setkat s tematickými podkapitolami. Improve Yourself obsahuje vše od gramatiky, konverzace, lifestylu v anglicky mluvících zemích, až po frázová slovesa a Everyday English!

V rámci učebnice tedy máte naprostou svobodu toho, co dělat a kdy to dělat. Nebaví mě gramatika? Není problém, přejdu na konverzaci.

Doporučujeme ale nic nevynechat a být důslední!

8. Jak je to s odesláním učebnice do zahraničí? Je možné si ji objednat?

Samozřejmě, že je! Učebnici je možné do každé členské země EU zaslat za poštovné a balné 250,00 Kč.

Pokud máte zájem si učebnici zakoupit a jste momentálně mimo EU, informujte se u nás, prosím, o výši poštovného a balného.

9. Na co všechno mě učebnice připraví? Budu schopen složit jazykové zkoušky?

Maturita a FCE v kapse! Učebnice vás kompletně připraví na státní maturitní zkoušku z anglického jazyka a mezinárodně uznávanou zkoušku FCE (Cambridge English: First). Máte starosti s přípravou k maturitě a nevyznáte se v nepřehledných publikacích a online testech? Improve Yourself je jasná volba přímo pro vás!

10. Tato knížka je zatím nad mé síly, plánujete do budoucna vydat další učebnici, která by předcházela té nynější? 

Na tuto otázku vždy odpovídáme bez váhání a jednoznačně – ANO!  Nemůžeme se dočkat až úspěšně zdoláme maturitní zkoušku a budeme mít čas na vymýšlení něčeho nového. Nebudeme zatím sdělovat nic konkrétního, ale těšte se. Nezůstaneme pouze u jedné knížky!

 

Jakub Jan Fiala on EmailJakub Jan Fiala on FacebookJakub Jan Fiala on Linkedin
Jakub Jan Fiala
Student čtvrtého ročníku gymnázia a spoluautor učebnice angličtiny Improve Yourself. Ve volném čase se věnuje soukromému lektorování angličtiny, hře na klavír a jízdě na kole.